2. liga muži - úvodní utkání

Dne 26.8. opět odstartoval nový ročník II. ligy mužů sk. B, ve kterém se událo pár změn oproti předchozí sezóně. První změna je ta, že hráči Dobrušky v následující ligové sezóně nezměří síly se Studénkou, které v loňském ročníku vyhrála boj o první pozici a vybojovala si tak postup do vyšší soutěže. Dále se letošního ročníku nezúčastní družstva z Podhorního Újezdu a Kokor, která nepodala přihlášku do soutěže. Na druhou stranu zde přibyli dva staronoví soupeři, Vítkovice a Veselí nad Moravou, kteří sestoupili z I. ligy. A na poslední chvíli se přihlásilo družstvo Rokytnice B. Všechny tyto změny napovídají k tomu, že ročník 2018/19 nebude o nic horší, možná přinese i více vyrovnaných utkaní než sezóna přechozí.

Na úvod nové sezóny přivítali hráči Dobrušky na domácím hřišti celek 1. NH Brna. Tento soupeř minulý ročník skončil na posledním místě, ale nutno podotknout, že právě tento tým sebral Dobrušským jeden bod, který nutně potřebovali k postupu do vyšší soutěže.

V prvních několika minutách zápasu se hráči Dobrušky dostali do vedení 4:1. Okolo dvanácté minuty se hosté přiblížili na stav 5:3, ale to byl nejtěsnější rozdíl mezi soupeři v první půli, která skončila 11:5 pro domácí. Během úvodu druhého poločasu se náskok družstva Dobrušky mírně zmenšil (12:8), především proto, že Brno vstřelilo tři šťastné góly a dobrušští útočníci měli problémy hlavně s tyčemi, na kterých končila jejich střelba. Následovalo několik taktických změn a Dobruška opět pevně uchytily otěže zápasu, který dovedla až do vítězného konce 21:12.

Oproti minulé sezóně se Dobruška vyvarovala bodové ztrátě, která ji v minulosti stála vyšší pozice a začala tak nový roční vítězně. Pokud Dobrušští se budou prezentovat stejným herním projevem jako v tomto zápase, tak je pravděpodobné, že se budou ucházet i nejvyšší příčky i letos.

Dka - 1.NH.Brno                       21:12 (11:5)

Sestava: Tomáš Preclík – Jan Tomáš(C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Michal Verner (5), Jan Verner (2), Tomáš Josef (7), Josef Morávek (6), Štěpán Hampl (1) Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář