5. kolo soutěže 2020/2021

Vysoká výhra dobrušských házenkářů

V Den české státnosti se odehrálo utkání 5. kola II. ligy mužů sk. B mezi domácí Dobruškou a Ostopovicemi. Dobruška v domácích utkáních nemívá se soupeřem z Ostopovic výrazné potíže. Většinou se spíš nedaří na hřišti Ostopovic, kde často pohoří i týmy z přední části tabulky.

Výhozu v zápase se ujali Ostopovice a hned první útok proměnili. Dobruška na to odpověděla stejným způsobem. Poté se domácí začali "Ostopkám" vzdalovat, jak herně, tak i ve skóre utkání. Dobrušská ofenziva těžila hlavně z rychlých přechodů v útoku, na což obrana hostů nedokázala najít odpověď. Poločas skončil za stavu 16:10. V druhé půli dominovala dobrušská obrana, která nedovolila Ostopovicím do 15. minuty vstřelit branku. Naopak dobrušští útočníci byli stále při chuti a zvyšovali náskok. O vítězi bylo již rozhodnuto, a tak dostali šanci hráči, kteří nehrají v základní sestavě, aby nabrali zkušenosti a předvedli svůj um. I ti se ukázali v dobrém světle, stejně jako zkušený útočník Josef Tomáš, který vstřelil 10 branek (jako již poněkolikáté v této sezóně) či Jan Verner, kterému se zápas skvěle povedl a vstřelil 8 gólů a velkou měrou se podílel na tvorbě útočné hry Dobrušky. Dobrušští házenkáři tak zvítězili 27:16 a získali cenné body za postupem do vyšší soutěže.

TJ Sokol Dobruška - TJ Sokol Ostopovice   27:16 (16:10)

Soupiska: Tomáš Preclík, Michal Urban - Tomáš Holanec (C), Jan Tomáš, Jiří Tomáš, Radim Dolejší, Vojtěch Dubský - Josef Tomáš (10), Michal Verner (6), Jan Verner (8), Matěj Pultar (3)

Trenéři: Josef Verner, Miloš Řehák

Rozhodčí: Libor Bittner