ČP mužů ve Svinově

Čtvrtfinále Českého poháru sk. H – Ostrava-Svinov

Dne 29.1. odehráli dobrušští házenkáři čtvrtfinále Českého poháru. Změřili síly s týmy prvoligového Svinova a druholigovými oddíly Vítkovic a Pustějova. V prvním utkání se dobrušští hráči postavili soupeři z Pustějova. V podzimní části ligy Dobruška jasně zvítězila. Ale v tomto utkání se tak nestalo, protože Pustějov vybojoval vítězství 17:12. Ač první poločas nabídl vyrovnanou hru z obou stran (8:7 pro Pustějov), tak v závěru utkání odskočil Pustějov do 3 brankového vedení, které ještě do závěrečného hvizdu navýšil na pětibrankový rozdíl.

V druhém utkání se střetli hráči Dobrušky s domácím Svinovem, který nastupoval v roli favorita. Prvních 15 minut utkání bylo vyrovnaných, kdy Svinov držel vždy jednobrankové vedení a Dobruška dotahovala na nerozhodný stav. Nicméně Svinov ukázal svoji kvalitu a herní převahu, především v ofenzivě a začal se dobrušským vzdalovat a po první půli vedl 12:8. Ve druhém poločasu dobrušští hráči nedokázali odpovědět stejnou úspěšností střelby jako házenkáři Svinova a svinovští se tak naplno chopil otěží zápasu. Utkání skončilo za stavu 25:18.

V posledním zápase se utkaly dva týmy, které společně vévodí II. lize, a to Dobruška s Vítkovicemi. Vítkovice jsou po podzimní části sezóny na první pozici, právě před Dobruškou, protože i při shodě bodů mají lepší vzájemný zápas (Vítkovice na domácím hřišti porazili Dobrušku). Dobrušce se tak naskytla šance na odvetu za podzim. Ovšem nutno podotknout, že oba tyto celky byly na turnaji značně poznamenány marodkou a na obou stranách chyběli minimálně 3 hráči základní sestavy. První poločas nenabídl moc akční házené a skončil lépe pro dobrušské borce 12:11. Většina gólů první půle byla ze střelby z úhlů nebo střelby z trestů. A to se nezměnilo ani v druhém poločasu. Dobruška ukázala větší bojovnost a v závěru zápasu si pojistila vedení důležitou brankou, díky které odskočila na rozdíl dvou gólů. Tento rozdíl panoval i na konci utkání a Dobruška tak zvítězila nad Vítkovicemi 20:18. I když uhrané výsledky na postup do dalších fází turnaje nestačily, tak na lze na turnaji vyzdvihnout fakt, že dostali příležitost mladší hráči, kteří se například ve vyhrocených ligových zápasech na hřiště nedostanou. A dotyční nabídnutou šancí nepohrdli a odevzdali maximum a dali najevo, že se s nimi do budoucna musí počítat.

TJ Pustějov : Sokol Dobruška 17:12 (8:7) – Tomáš J.(4);Ježek (4);Dubánek (3);Ruml (1)

Sokol Svinov : Sokol Dobruška 25:18 (12:8) – Tomáš J.(5);Ježek (8);Dubánek (3);Ruml (2)

Sokol Dobruška : SSK Vítkovice 20:18 (12:11)-Tomáš J.(10), Ježek (5), Dubánek (2), Ruml (3)

Sestava: Urban Michal – Holanec Tomáš (K), Dolejší Radim, Dubský Vojtěch, Tošovský Lukáš – Tomáš Josef (19), Dubánek Michal (8), Ježek Jiří (17), Ruml Petr (6)

Vedoucí družstva: Preclík Tomáš