Dobruška - Ostopovice (2. liga muži)

Domácí vítězství s Ostopovicemi

Během sobotního dopoledne (7.10.) hostilo družstvo Sokola Dobrušky celek z Ostopovic. Dobruška jako aktuální lídr druholigové tabulky zaujímala roli jasného favorita, naproti tom Ostopovice se pohybovaly ve středu tabulky. Jihomoravané mají za sebou spoustu vyrovnaných zápasů a pohybují se ve středu tabulky (8. místo), ale je nutné podotknout, že ve 4. kole obraly o dva body favorizované Vítkovice.

V zápase, který odstartoval v 11 hodin, se prvního útoku ujaly Ostopovice. Jenže jejich snaha ztroskotala na dobrušské obraně a z následného skvěle zvládnutého protiútoku se dostala Dobruška do vedení. Hra favorizované Dobrušce vycházela skvěle, defenzivě se dařilo získávat balóny a útok těchto šancí plně využil. Takto to vypadalo prvních patnáct minut. Potom se ve hře Dobrušky vyskytl herní výpadek, který trval do konce poločasu. Obrana polevila v důraznosti a v útoku skřípala souhra, z čehož těžily Ostopovice, kterým se tyto chyby dařilo trestat a snižovat skóre. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, a tak první půle skončila za stavu 10:8 pro Dobrušku.  S nástupem do druhého poločasu se do dobrušské obrany opět navrátil herní projev, kterým se prezentovala první půli a první branku druhé půle inkasovali v 8. minutě. Ofenzivní snažení dobrušských útočníků si pomalu sedalo a hráči nacházeli herní pohodu. V průběhu druhého poločasu Dobruška svůj náskok navýšila na 4 branky, který držela dlouhou dobu. V závěru utkání ještě náskok zvýšila na 5 branek, který panoval i v konečné výsledku zápasu 20:15 pro domácí Dobrušku.

Díky této výhře si Dobrušští prodloužili pobyt na prvním místě druholigové tabulky, kterou vedou před Drakenem Brno, který na ně ztrácí 1 bod. Následující víkend (13.-14.10.) hráči Dobrušky odehrají těžké dvoukolo v Ostravě. Nejprve se v sobotu utkají s družstvem Svinova a poslední zápas odehrají na hřišti Vítkovic. Pokud se podaří hráčům Dobrušky zvládnout toto obtížné dvoukolo, tak jim nic nebude bránit v tom, aby zakončili podzimní část sezóny na první příčce.

Sokol Dobruška – TJ Sokol Ostopovice                   20:15 (10:8)

Sestava: Tomáš Preclík, Josef Nejman – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (7), Josef Morávek (8), Jan Verner (2), Michal Verner (1), Adam Jindra (2) Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář