Dobrušští házenkáři postupují do semifinále

Po konci základní části do jedné čtvrtfinálové dvojice na sebe vyšli dva regionální rivalové Krčín a Dobruška. Krčín obsadil 3. místo a byl jasným aspirantem na postup do semifinále. Jenže play-off je úplně jiná soutěž a často platí, že se stane nějaké překvapení, co by nikdo netipoval...

Prvních cca 12 minut dominovaly defenzivy obou družstev, jelikož bylo skóre 1:1. Poté se otěží zápasu chopil Krčín, který začal postupně zvětšovat náskok a Dobruška nedokázala odpovědět. Do druhé půle změnila Dobruška taktickou stránku hry a vyplatilo se. Aktivní obrana a povedená rotace brankářů tvořila základ dobrušského obratu. V útoku Dobrušce pomohla změna v umístění střelby a 100% úspěšnost na "šestkách". Naopak krčínské ofenzivě se přestala dařit střelba, šance si vytvořila, ale neproměnila. K tomu lze i přičíst neproměnění dvou pokutových hodů v druhé půli za vyrovnaného stavu. Dobruška tak zvítězila 16:14 a stala se strůjcem onoho překvapení, co jistě šokovalo a udivilo mnoho příznivců národní házené.

Atmosféra utkání byla skvělá. Dorazila spousta fanoušků z obou táborů a ti vytvořili tak úžasnou kulisu, která dodala tomuto východočeskému derby ten správný náboj.

Sokol Krčín : Sokol Dobruška 14:16 (9:5)

Sestava: Preclík, Urban - Tomáš Jan (K), Holanec, Dolejší, Dubský, Tošovský, Lenfeld - Verner Jan (6), Tomáš Jos. (5), Morávek Jos. (5), Morávek Jan, Ježek, Štěpán

Trenér: Holada, Jelen

Asistent: Nejman

Vedoucí družstva: Verner Jos

Fotografie: Jiří Prušinovský