Domácí dvoukolo 2. liga muži

O víkendu 12.-13. května se na dobrušském hřišti konalo domácí dvoukolo. Domácí celek nejprve odehrál utkání s Osekem nad Bečvou a následně v neděli se Studénkou.

V sobotu se odehrál zápas s již zmíněným Osekem. Osek se již dlouhodobě pohybuje na sestupových příčkách, tudíž by tento soupeř neměl Dobrušce, která se nachází na druhé straně tabulky, klást větší odpor. Ovšem právě zmíněný soupeř byl jedním z týmů, s kterými Dobruška ztratila body (minulý zápas – 19:19).  I sobotní utkání začalo velmi vyrovnaně a jedno brankové jedení se přelévalo na obě strany, jenže v druhé polovině prvního poločasu se podařilo dobrušským utrhnout skoré na svoji stranu a první dějství skončilo 15:10. V druhé půli i nadále pokračovala házená, která mohla nabídnout především skvělé útočné akce a spoustu branek. Družstvo Dobrušky děj zápasu kontrolovalo a dovedlo k vysokému výsledku 29:21. Výhra v tomto zápase přiblížila dobrušské k první příčce a zároveň to bylo prodloužení série neporazitelnosti v jarní části sezóny.

Dka – Osek nad Bečvou           29:21 (15:10)

Sestava: Tomáš Preclík, Michal Urban – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vít Petr, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (17), Josef Morávek (3), Matěj Pultar (3), Jan Verner (1), Michal Verner (3), Štěpán Hampl (2)

Do nedělního utkání nastoupila družstva, která se v tu chvíli dělila o druhé místo v tabulce. V podzimní části vyhrála na domácím hřišti Studénka 23:14, což jim chtěli dobrušští vrátit a natáhnout tak sérii vítězných utkání. Po vydařenému úvodu utkání se Dobruška dostala do rychlého vedení, na které se soupeř nedokázal zareagovat, díky skvěle pracující defenzivě a oběma brankářům bylo skóre poločasu 9:4 pro domácí. Během druhého poločasu dobrušské opět neminul zhruba deseti minutový střelecký výpadek, kvůli kterému se podařilo Studénka snížit stav na rozdíl třech branek. Následně se ovšem probrali dobrušské útočné řady a opět navýšili vedení. V závěru utkání si Dobruška vedení pohlídala a zaslouženě tak zvítězila 18:14. Díky tomuto vítězství se družstvo Dobrušky osamostatnilo na druhé pozici a přiblížilo se na rozdíl tří bodů Moravské Slavii Brna, která se dlouhodobě drží na přední příčce tabulky.

Dka – Studénka            18:14 (9:4)

Sestava: Tomáš Preclík, Michal Urban – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Milan Roleček, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (6), Josef Morávek (7), Matěj Pultar, Jan Verner (1), Michal Verner (4), Štěpán Hampl