Domácí dvoukolo (2.liga muži)

Domácí dvoukolo s Osekem a Starou Vsí

O víkendu 8. a 9. září přivítali na domácím hřišti hráči Dobrušky celky z Oseku nad Bečvou a Staré Vsi nad Ondřejnicí. Kdybychom se podívali na současnou tabulku a vyhledali aktuální soupeře, tak bychom je museli hledat na samotné dně tabulky. Sobotní soupeř z Oseku zaujímal předposlední pozici s jedním bodem a Stará Ves se nacházela ještě o příčku níže a byla tak jediným týmem, co zatím nezískal ani jeden bod.

Sobotní zápas s Osekem byl zahájen v 16:00 a po prvních pěti minutách bylo skóre vyrovnané 4:4. Ale to byl poslední okamžik, kdy se Osek nějak výrazně přiblížil Dobrušce. Od této doby se domácí ujali režie zápasu a rychle navyšovali svůj náskok. Domácí neměli problém poradit si s defenzivou Oseku a skórovat, což vyústilo v neobvykle vysoký výsledek poločasu 17:8. O vítězi utkání bylo zřejmě více méně rozhodnuto, a tak do druhého dějství dostali příležitost hráči, kteří se obvykle nenachází v základní sestavě. V druhé půli se brankový rozdíl nijak nezměnil a utkání bylo ukončeno za stavu 28:19 pro Dobrušské.

Sokol Dobruška – TJ Sokol Osek n. Bečvou                    28:19 (17:8)

Sestava: Tomáš Preclík, Michal Urban – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vít Petr, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (10), Josef Morávek, Štěpán Hampl (2), Jan Verner (5), Michal Verner (11) Trenéři: Radek Krčmář

Na neděli bylo naplánované utkání se Starou Vsí, která v sobotu utržila porážku V Humpolci 17:12. V úvodu zápasu skvěle fungovala obrana domácích, protože první branku soupeři dovolili až okolo 15. minuty, to už ale Stará Ves snižovala stav utkání na 4:1. V průběhu první poloviny, se podařilo hostům snížit na rozdíl jedné branky, protože se Dobruška dopustila střeleckého výpadku, ale v závěru poločasu si domácí opět vypracovali tří brankový náskok, který už udrželi do konce poločasu. V druhé půli zhruba do 15.minity se dařilo hostům držet tříbrankové manko a pořád tak živit šanci na vyrovnání. V posledních deseti minutách se Dobrušským podařilo zlomit staroveský odpor a začali se soupeři gólově vzdalovat. V poslední vteřině krásnou střelou z výskoku o horní tyč stanovil Josef Tomáš výsledek zápasu na 20:13.    Družstvo Dobrušky je tak po 4. hracím kole s 10 body a skórem 89:60 na prvním místě tabulky druhé ligy mužů. Hned za ní je se stejným počtem bodů Draken Brno, který je zatím rovněž stoprocentní a jako jediné tyto dva celky nepoznaly hořkost porážky. To ale nebude trvat věčně, neboť v následujícím kole přivítá Draken hráče Dobrušky, kde se tito soupeři poperou o první příčku.

Sokol Dobruška – TJ Stará ves n. Ondřejnicí                  20:13 (9:6)

Sestava: Tomáš Preclík, Michal Urban – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vít Petr, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (11), Josef Morávek, Štěpán Hampl (4), Jan Verner (5), Michal Verner Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář