Domácí dvoukolo - muži 2. liga

O víkendu 14.-15.10. čekalo hráče Dobrušky odehrát poslední 2 zápasy v podzimní části sezony. V sobotu přivítala Dobruška tým Staré Vsi, který se pohyboval ve středu tabulky. První poločas se Dobrušce příliš nepovedl. I když obrana dodávala útoku balóny, nedařilo se proměňovat šance, což zapříčinilo stav poločasu 8:10. V druhém dějství se produktivita útoku zlepšila, během pár minut se podařilo vyrovnat a později vytvořit i dvoubrankový náskok. Na druhou stranu se mohl soupeř spolehnout na proměňování trestů, na které se domácím brankářům nepodařilo najít recept a díky tomu s Dobruškou dokázal držet krok. V závěru navýšila Dobruška  náskok na 3 brankový rozdíl a utkání skončilo  21:18.

V neděli nastoupili hráči z města F.L. Věka proti družstvu Svinova. Soupeř se nacházel v tabulce za Dobruškou, tudíž byli domácí mírným favoritem. V úvodu zápasu bylo skóre vyrovnané, ale zhruba od desáté minuty Dobruška začala přebírat otěže zápasu a postupně zvyšovala vedení. Do druhého poločasu nastupovali hráči Dobrušky s psychickou výhodou, protože první poločas vyhráli  9:4. V tomto zápase se Dobruška mohla spolehnout na kvalitní obranu, která soupeři nedovolila větších šancí a vybojovala útoku mnoho balónů. Na oplátku Dobrušská ofenziva využila svých šancí,  prezentovala se kompaktní kvalitní hrou a zajistila vítězství v utkání 22:10. Tyto dvě výhry byly důležitým bodovým ziskem pro další vývoj soutěže a také dobrým ukončením první poloviny sezóny.

Sestava: DKA : Stará Ves - 21: 18 (8:10)

Tomáš Preclík, Michal Urban - Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Jan Verner, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Milan Roleček- Adam Jindra (3), Michal Verner, Josef Tomáš (6), Josef Morávek (12), Matěj Pultar

Sestava: DKA : Svinov - 22: 10 (9:4)

Tomáš Preclík, Michal Urban - Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Jan Verner (4), Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Milan Roleček- Adam Jindra (3), Michal Verner (4), Josef Tomáš (8), Josef Morávek (1), Matěj Pultar(2)