Finále ČP - ženy

Ženy T. J. Sokola Dobruška skončily druhé ve Finále Českého poháru 2018

Předposlední březnový víkend patřil národní házené. V plzeňské části Bolevec se konalo finále již 44. ročníku Českého poháru dospělých, ve kterém dobrušské ženy vybojovaly krásné druhé místo. Do finále se probojovala družstva T. J. Sokol Tymákov, T. J. Sokol Krčín, T. J. Sokol Dobruška a TJ Plzeň-Újezd.

24. března v brzkých ranních hodinách vyjelo ženské družstvo v čele s trenéry Jiřím Sychrovským a Boženou Laštovičkovou do Plzně-Bolevec, kde se konalo dvoudenní finále Českého poháru. Dobrušská sestava nebyla úplná ale i tak chtěla naše děvčata podat skvělý výkon. Po příjezdu čekal naše hráčky první zápas proti sousednímu Krčínu. Východočeské derby bylo velice napínavé, po závěrečném hvizdu sudích však skóre ukazovalo 25:23 ve prospěch děvčat z Dobrušky. Dalším sobotním soupeřem pak bylo družstvo TJ Plzeň-Újezd. Naše hráčky již s Újezdem zkušenost mají, a tak věděly, že mají čekat tvrdou hru. Do zápasu šlo naše družstvo s jasným cílem: vyhrát. Tak se také stalo a tak ukazatel po ukončení zápasu ukazoval výsledek 24:13, opět ve prospěch Dobrušky. Po zápase s Újezdem čekal holky odpočinek a příprava na neděli, kdy je čekal rival z Tymákova.

V neděli se odehrávala závěrečná utkání, tedy i utkání Dobrušky a Tymákova. Děvčata dala do tohoto zápasu vše, což bylo vidět i v poločase, kdy na ukazateli jasně svítila remíza (10:10). V druhém poločase se však vytratilo ono pověstné štěstí a tymákovský tým začal postupně gólově odskakovat až na konečných 28:18. Prohrou v tomto zápase se tak naše ženy umístily na krásném druhém místě a k tomu získala Dagmar Peřinová cenu za nejlepšího obránce. Finále Českého poháru se ukázalo být úspěšné a naše děvčata tak ukončila přípravu na jarní sezonu, která začíná hned na začátku dubna, kdy vyjíždějí na půdu protihráček z Přeštic a Příchovic.

Sestava: Kočová – Peřinová, Štěpánová, Rydlová, Němcová, Svobodová – Červinská, Henclová A., Králíčková, Henclová N., Jelenová, Bittnerová

Trenéři: Sychrovský, Laštovičková