Finále ZHP dorostenci

Po druhém místě v semifinále v Mostě dorostenci Dobrušky postoupili do finále zimní halové ligy, které se konalo v Chomutově ve dnech 30. a 31.března. Do závěrečné fáze zimní ligy postoupilo také družstvo Mostu, 1.NH Brna, Ostopovic, Žatce a Studénky. Na úvod byl pro Dobrušku nalosován soupeř z Mostu. Po prvním poločase Dobruška prohrávala 5:3, ovšem v druhém poločase se Dobrušští vzmohli na obrat a srovnali skóre 8:8. V závěru měla Dobruška možnost trestního hodu po čase, útočník Pultar ovšem trefil „pouze“ tyč a skóre zůstávalo nezměněno. V druhém utkání vyzvali hráči Dobrušky družstvo 1.NH Brno. Již od počátku zápasu si Dobruška držela těsné vedení, ovšem v druhé půli Brno začalo rozdíl stahovat a v jednu chvíli byl rozdíl pouze o jednu branku. Dobruška pak proměnila několik protiútoků, získala zpět ztracený náskok a zvítězila 12:9. Ve třetím zápase čekal dobrušské hráče soupeř ze Studénky, tým proti kterému se Dobrušce dlouhodobě nedaří. Prvních deset minut byl stav vyrovnaný 1:1, následně dobrušští útočníci neproměnili spoustu šancí, na druhou stranu Studénka některé své šance proměnila, díky čemuž se dostala do vedení o 3 góly. Ke konci prvního poločasu oba celky přidaly po jedné brance a ta stanovila stav poločasu 5:2 pro Studénku. V úvodu druhého poločasu pokračovala dobrušská střelecká mizérie. Studénka z rychlých „brejků“ zvýšila náskok na 7:2 a tak se trenéři Dobrušky uchýlili k výrazné změně. Změna spočívala v tom, že přesunou kapitána Tomáše Holance z obrany do útočné řady, čímž očekávali zlepšení produktivity. Skutečně se útočná hra výrazně zvedla, ale defenziva už nebyla tak pevná jako doposud. I přes to obrana získala několik balónů a útoku se podařilo snížit na rozdíl 2 branek. Potom dobrušský útok bohužel provázela smůla, protože 4x po sobě nastřelil tyč a soupeř tohoto zaváhání využil a navýšil rozdíl opět na 5 branek. Zápas skončil za stavu 12:7 pro Studénku, tím pádem Dobruška zaznamenala první porážku na turnaji . Poslední zápas prvního dne se odehrál mezi Žatcem a Dobruškou. V semifinále tyto dva týmy spolu remizovaly 10:10, a proto se očekávala vyrovnaná bitva. Ale od prvních minut bylo zřejmé, že se předzápasová očekávání nevyplní, jelikož žatecká ofenzíva si nedokázala poradit se skvěle hrající dobrušskou obranou. Naproti tomu se probudil dobrušský útok, střelecky se mu dařilo a poločas skončil 9:3 pro hráče Dobrušky. V druhém dějství dále Žatec hledal recept, jak překonat dobrušskou defenzivu. Střelecké probdění Dobrušky i nadále pokračovalo. Díky těmto faktorům rozdíl ve skóre dále narůstal. V samém konci utkání Žatec neproměnil trestný bod po čase, a tak zůstal zachován konečný stav 16:7. Další hrací den nabídl velmi vyrovnaná utkání a jedním z nich byl i souboj Ostopovice – Dobruška. Už od samého začátku se dalo předpokládat, že to bude zajímavé utkání z důvodu souboje týmu (Ostopovice) s nejproduktivnějším útokem turnaje a na druhé straně týmu Dobrušky, která disponovala nejlepší obranou. Zápas byl vyrovnaný od prvních chvil, plný tvrdých soubojů a pohledných akcí. Poločas skončil nerozhodně 7:7. V druhém poločase se tempo hry ještě zvýšilo a družstvu Ostopovic se podařilo odskočit do jednobrankového vedení. I přes veškeré vypětí sil a snahu hráčů Dobrušky se nepodařilo jednogólové manko smazat a družstvo Ostopovic tak slavilo výhru 14:13, díky tomuto vítězství získali Ostopovice potřebné body k zisku prvenství. Naproti tomu Dobruška byla odsouzena na výsledek zápasu Most - Studénka. V případě výhry Studénky minimálně o 3 góly, by Dobruška obsadila 3 místo. Bohužel pro Dobrušku, utkání skončilo vítězstvím Mostu a tak si hráči Dobrušky odvezli z Chomutova pomyslné bramborové medaile. Krom bramborových medailí na východ Čech putovalo i 2 individuální ocenění. Cenu pro nejlepšího brankáře převzal Tomáš Preclík a třetím nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Matěj Pultar s 33 brankami. Závěrem můžeme říci, že toto umístění není vůbec špatná vizitka, ale přesto převládá zklamání, když si připustíme, že v případě výhry nad Ostopovicemi mohla Dobruška slavit titul. Tento turnaj byl jednak skvělým srovnáním družstev, které se pravděpodobně střetnou na vrcholných akcích v červu, neboli Mistrovství a Poháru České republiky a také ukázal, kde mají družstva mezery v herním projevu a co je potřebné zlepšit.