Hodnocení úvodních zápasů jarní soutěže 2. ligy mužů

Dne 22.4. odstartovala II.liga mužů sk. B. V úvodním utkání hráči Dobrušky přivítali na domácím hřišti soupeře ze samého dna tabulky a to 1.NH Brno. Na druhou stranu byl to právě tento tým, s kterým Dobruška v podzimní části sezóny remizovala, tudíž se dalo očekávat, že to bude vyrovnaná bitva. Ovšem dle úvodu se dalo soudit, že se předzápasové očekávání nenaplní. Soupeř už od úvodního hvizdu nevěděl, jak má prolomit zdi dobrušské obrany, naopak útok domácích procházel obranou Brna jako nůž máslem a neustále navyšoval vedení. Rozhodčí ukončil poločas za stavu 12:4 pro domácí. V druhém poločase domácí pokračovali ve výkonech z prvního poločasu a neustále navyšovali náskok. Po kompaktním skvělém výkonu celého družstva si Dobruška dokráčela pro suverénní vítězství 23:10. Dle výsledku se dá usuzovat, že družstvo Dobrušky se nachází ve herní pohodě, a proto se dá očekávat, že bude Dobruška útočit na špičku tabulky.

Dobruška - 1.NH Brno   23:10

Sestava: Tomáš Preclík, Michal Urban – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Milan Roleček - Josef Tomáš (11), Josef Morávek (10), Matěj Pultar (1), Jan Verner (1), Štěpán Hampl

Druhé utkání dobrušských házenkářů se odehrálo 29.4. v Kokorách. Tento zápas byl přímým soubojem o druhé místo, a navíc družstvo Dobrušky mělo Kokorám vracet porážku z podzimní části sezóny. V úvodu utkání se domácí Kokory dostaly do vedení 3:1, ale přesné trefy Josefa Tomáše srovnaly stav utkání. Během několika následujících minut se podařilo dobrušské defenzivě získat několik balónů a dát tak možnost útoku skórovat a naklonit stav zápasu na svoji stranu. Ten nezaváhal, díky čemuž se hráči Dobrušky ujali vedení v zápase. Poločas skončil za stavu 12:8 pro Dobrušku. V druhém poločase se přestalo dařit dobrušské ofenzivě. Tohoto zaváhání se soupeř snažil využít a srovnat skóre. Navíc Dobruška hrála 5 minut v oslabení, protože jeden z obránců obdržel červenou kartu. Kokory začaly náskok stahovat, ale nanejvýš na rozdíl 2 branek. Tento rozdíl setrval i do konečného výsledku 16:18 pro Dobrušku. Nutno podotknout, že díky vstřeleným gólům v tomto zápase se podařilo Josefu Tomášovi překonat úctyhodný střelecký milník a to 1500 branek v ligových soutěžích.

Kokory - Dobruška  16:18 (8:12)

Sestava: Tomáš Preclík – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Milan Roleček - Josef Tomáš (12), Josef Morávek (5), Matěj Pultar (1), Jan Verner