Mistrovství ČR - dorostenci

Dobrušští dorostenci čtvrtí na MČR v národní házené ve Studénce

S blížícími se prázdninami nekončí pouze školní rok, ale ke svému konci a vrcholu spěje též házenkářská sezóna. Konají se poháry a mistrovství republiky ve všech mládežnických kategoriích.

Družstvo našich dorostenců T.J. SOKOL Dobruška vyhrálo oblastní soutěž, a tak postoupilo do finále MČR v národní házené v této kategorii, které se konalo ve dnech 23.- 25.6.2017 ve Studénce. Finálového turnaje se dále účastnily celky ze Studénky, Plzně-Újezda, Mostu, Prahy-Modřan a Tymákova (ten nahradil odstoupivšího vítěze jihomoravské oblasti Ostopovice).

Pro některé naše dorostence to byl v této kategorii poslední velký turnaj a umístění na „bedně“ by bylo krásným zakončením účinkování mezi dorostenci. Citelným oslabením pro nás bylo zranění jednoho ze stěžejních útočníků Michala Vernera, které utrpěl začátkem května na mezioblastním turnaji dorostenců ve Svinově, kde reprezentoval východočeskou oblast. Náš útok doplnili starší žáci a k družstvu se po dvouleté herní přestávce zařadil i Tomáš Kaňa.

Ke třetímu místu jsme nakonec měli velice blízko. První den jsme však nestačili na celky domácí Studénky, se kterou jsme dokázali držet krok a vyrovnané skóre prvních cca 20 minut utkání (prohra 24 : 10 po poločase 12 : 8), a Plzně-Újezda. Pozdější jasný vítěz mistrovství předváděl celý turnaj v útoku o třídu lepší házenou než ostatní soupeři. Nás přehráli 33 : 17 po poločase 15 : 7.

Druhý den jsme po infarktovém závěru udolali Baník Most 19 : 18 (8 : 8), když jsme po ztraceném míči soupeře dali vítězný gól několik vteřin před koncem. V tomto utkání již ztratil ostych ze soupeřů a strach z neproměněných šancí končící starší žák Matěj Pultar a rozehrál se k výbornému výkonu. Z 19 branek nastřílel 10. Ještě větší radost jsme prožívali po zápase s Tymákovem, který se nám podařilo po letech soupeření konečně porazit. Jasně vypadající vítězství se zrodilo v posledních minutách zápasu, kdy soupeř již v útoku nestačil fyzicky a my jsme proměnili takřka všechny šance. Opět se výrazně střelecky prosadil Matěj Pultar s 13 brankami. Po vítězství 26 : 20 (9 : 11) jsme před závěrečnými utkáními sahali po medaili. V neděli jsme jasně porazili Spartak Modřany 30 : 11 (13 : 5). Nakonec jsme však odešli pouze s bramborovou medailí, když Sokol Tymákov porazil SK Studénku a skončil před námi.

Určitým zadostiučiněním pro Dobrušku byla individuální ocenění našich hráčů, kteří jsou velkým příslibem pro družstvo mužů, jež se umístilo na 4. místě 2. ligy. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Tomáš Preclík, nejlepším obráncem Tomáš Holanec (na třetím místě byl Radim Dolejší) a nejlepším střelcem se stal Adam Jindra s 56 vstřelenými brankami.

Stojící zleva Josef Verner, Matěj Pultar (39 gólů), Patrik Oubrecht, Adam Jindra (56), Radim Dolejší, Tomáš Holanec, Tomáš Preclík, Radek Krčmář, sedící zleva Nicolas Mareš (1), Tomáš Kaňa (6), Michal Verner, Jan Nývlt, Jan Jarkovský.