MS Brno - Dobruška (2. liga muži)

2. kolo II. ligy mužů sk. B – KNH MS Brno: Sokol Dobruška

Pro druhé kolo II. ligy mužů byl hráčům Dobrušky nalosován celek MS Brno. V loňské sezóně se Dobrušským nepodařilo tohoto soupeře porazit, což chtěli v dnešním zápase napravit. Co se týče družstva MS Brna, nutno podotknout, že tento tým v minulém ročníku dlouhou dobu vedl II. ligu a téměř měl jistý postup, avšak na triumf nedosáhli kvůli nezvládnutým zápasům v závěru soutěže. Mače mezi těmito soupeři bývají často vyrovnané a oba celky bojují o špičku tabulky.

Utkání bylo zahájeno dopoledne v neděli 2. září na hřišti Moravské Slavie a již od prvních minut bylo zřejmé, že to bude skutečně rovnocenné utkání. V prvních patnácti minutách měla mírně navrch "Morenda", ale potom se hra opět vyrovnala a Dobruška se dokonce dostala do jednobrankového vedení. Dobruška měla šance soupeři odskočit do více brankového vedení, ale veškerá snaha dobrušských útočníků skončila u brankáře domácích. Tohoto zaváhání Dobrušky využili brněnští hráči, kteří se díky dvěma šťastným gólům dostali do vedení. První poločas tak ovládli domácí za stavu 8:7. Pro druhou půli zvolili trenéři Dobrušky strategii založenou především na rychlých protiútocích. Toto se ukázalo jak správná taktika, která dělala domácí defenzivě značné problémy, a díky tomu se povedlo Dobrušským překlonit vývoj zápasu na svoji stranu. Dobrušské obraně se taktéž podařilo eliminovat nejlepšího střelce domácích, což se výrazně projevilo v jejich koncovce a následně v celkové produktivitě. V závěru se Dobrušce podařilo vypěstovat čtyřgólový náskok, který už setrval do konce utkání 20:16.

V letošním ročníku prožívají hráči Dobrušky zcela odlišný start do sezóny než loni. V minulé sezóně měli pouze jeden bod po dvou zápasech, když to momentálně jsou po druhém kolo stoprocentní a pokud nenastane nějaká herní krize, tak mohou pomýšlet na nejvyšší příčku. Svoji letošní formu tak mohou potvrdit následující týden, kdy doma přivítají Osek a Starou Ves.

KNH MS Brno – Sokol Dobruška                      16:20 (8:7)

Sestava: Tomáš Preclík – Jan Tomáš(C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský, Radek Krčmář – Michal Verner (1), Jan Verner (1), Tomáš Josef (10), Josef Morávek (8) Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář