Ostopovice - Dobruška (2. liga muži)

Dramatické utkání v Ostopovicích

Na nedělní (9.6.) utkání vyjeli hráči Dobrušky do Ostopovic. Tento celek se pohybuje ve středu ligové tabulky, avšak na domácím hřišti svádí vyrovnané souboje i s papírově silnějšími soupeři. Dobruška pořád hájila první pozici před druhými Vítkovicemi o jediný bod. Proto bylo velice důležité, aby Dobruška zvítězila v tomto mači.

Úvod utkání se lépe vydařil Dobrušským, kdy se dostali do vedení 5:2. Poté byl vyloučen jeden obránce z dobrušské defenzivy, čehož domácí využili a vyrovnali stav zápasu. Poté se začaly vyskytovat ve hře Dobrušky technické chyby, které výrazně poznamenaly jejich hru. Toto byla šance pro domácí, aby přebrali otěže zápasu, a ti se jich plnohodnotně chopili a ujali se vedení. Náskok drželi i po prvním poločase 10:9. V druhé půli se Dobruška herně zvedla a postupně se dopracovala k opětovnému vedení v zápase 14:13. Potom bohužel Dobrušští opět doplatili na technické chyby, kvůli kterým se Ostopovice znovu dostali do vedení. Domácím hráčům se podařilo vytvořit si více brankový náskok, který Dobruška marně dotahovala. Ostopovice především táhl kupředu útočník Jan Polcar, na jehož střelbu nedokázala dobrušská obrana najít recept. Dobrušce se herně nedařilo na všech pozicích a Ostopovice nezaváhaly a navyšovaly svůj náskok. Deset minut před koncem se Dobruška pokusila o poslední vzdor, ale bez většího úspěchu. Místo toho Ostopovice díky otevřené obraně ještě přidaly další góly na své střelecké konto. Toto utkání, zcela zaslouženě, ovládli domácí a zvítězili 24:18.

Dobrušským nezbývá nic jiného než poučit se z chyb a plně se soustředit na následující víkend. Během něj přivítají Svinov, který se nachází na 3. pozici, a Vítkovice, které jsou druhé, a oba tito soupeři mají šanci na postup do vyšší soutěže. Proto bude opravdu důležité, aby Dobruška zvládla poslední dvoukolo, ve kterém se rozhodne o všem.

Jménem hráčů bychom si dovolili požádat všechny příznivce dobrušské házené, ale i veřejnost, aby přišli 15. a 16. června podpořit dobrušské házenkáře v boji o první ligu. Přijďte vytvořit skvělou kulisu a pomoct tak Dobrušce navrátit se mezi mužskou házenkářskou elitu!

TJ Sokol Ostopovice – Sokol Dobruška                 24:18 (10:9)

Sestava: Tomáš Preclík, Petr Malošík – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (10), Josef Morávek (3), Jan Verner (2), Michal Verner (3), Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář