Pohár ČR dorostu - Ostrava Svinov

Pohár ČR dorost – Svinov

Družstvo dorostenců T.J. SOKOL Dobruška se v uplynulé sezóně probojovalo na Pohár ČR v národní házené, který se konal 24.- 26.6.2016 v Ostravě – Svinově. Zde se umístilo na velice pěkném druhém místě. Po předchozích „hubenějších“ letech tohoto družstva se konečně podařilo zúročit to, co se v předchozích letech naši chlapci naučili.

Postupně jsme se utkali s družstvy: Baník Most NH, TJ Stará Ves nad Ondřejnicí, 1.NH Brno, Sokol Svinov a Sokol Tymákov. V pátek v úporných vedrech po zdánlivě lehčím utkání s Baníkem Most 24 : 15 (po poločase 9 : 10) následovalo odpolední, pro další vývoj turnaje velice důležité utkání se Starou Vsí, v němž jsme po poločase 8 : 7 zvítězili 16 : 13. V sobotu opět za velkého horka jsme po nerozhodném poločase 7 : 7 porazili 1.NH Brno 17 : 15 a odpoledne proti Sokolu Svinov se nám podařilo otočit v poločase nepříznivý stav 9 : 11 na konečný výsledek 19 : 15 pro Dobrušku. V neděli již na mokrém povrchu jsme hráli o první místo se Sokolem Tymákov. Po prohraném poločase 6 : 8 se nám zápas nepodařilo zvrátit a po prohře 17 : 19 jsme skončili druzí.

Na turnaji získali naši hráči ještě individuální ocenění: na postu brankaře byl jako nejlepší vyhlášen Tomáš Preclík, na místě obránce se jako druhý umístil Tomáš Holanec a jako třetí Radim Dolejší. Jako třetí nejlepší střelec byl Petr Ruml s 33 nastřílenými brankami.

Pochvala za velice bojovný kolektivní výkon pod trenérským vedením Mgr.Radka Krčmáře a Ing.Josefa Vernera patří celému družstvu ve složení:

brankář – Tomáš Preclík, obránci - Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Michal Kubíček, Vojtěch Dubský a útočníci Petr Ruml (33 gólů), Michal Verner (30), Adam Jindra (27), Patrik Oubrecht (2), Jan Nývlt (1).

Dobruška – Most 24:15 (9:10)

Střelci Dobruška: Jindra 10, Ruml 9, Verner 2, Oubrecht 2, Nývlt 1

Dobruška – Stará Ves 16:13 (8:7)

Střelci Dobruška: Jindra 5, Ruml 8, Verner 3

Dobruška – 1. NH Brno 17:15 (7:7)

Střelci Dobruška: Jindra 7, Ruml 6, Verner 4

Dobruška – Svinov 19:15 (9:11)

Střelci Dobruška: Jindra 3, Ruml 5 , Verner 11