Poslední zápas dobrušských házenkářů

Dobruška chtěla v semifinále navázat na předchozí úspěch, kdy ve čtvrtfinále vyřadila favorizovaný Krčín. Proti ní však stál v semifinálovém boji Tymákov, který byl lídrem I. ligy po základní části a měl daleko větší zkušenosti se zápasy play-off.

První 15. minut zápasu přineslo vyrovnanou bitvu, ale postupem času Tymákov začal přebírat otěže utkání a diktovat tempo hry. Dobruška měla v druhé polovině první půle problém prosadit se přes dobře organizovanou defenzivu Tymákova. Domácí potvrzovali roli favorita a druhou půli kontrolovali vedení. Obrovskou předností Tymákova byla i šířka kádru, díky které měl na každém postu kvalitní a především zkušené hráče, kteří se mohli kdykoliv bez problémů zapojit do děje zápasu. Díky tomu zvládali hrát ve vysokém tempu a adekvátně reagovat na vývoj hry. V závěru zápasu se začalo dařit útoku Dobrušky, ale bylo již pozdě. Tymákov si s přehledem dokráčel pro semifinálové vítězství 19:13 a ukončil tím tak sezónu dobrušským házenkářům. Ti však předvedli povedenou jízdu jarní částí sezóny, korunovanou postupem do semifinále přes regionální rivala.

Tymákov : Dobruška 19:13 (11:5)

Preclík Tomáš, Urban Michal - Dolejší Radim, Holanec Tomáš, Tomáš Jan (K), Tošovský Lukáš, Dubský Vojtěch - Ježek Jiří, Tomáš Josef (2), Morávek Josef (7), Morávek Jan (3), Verner Jan (1), Štěpán Jakub, Ruml Petr

Trenér: Holada Pavel

Vedoucí družstva: Verner Josef