Přímý souboj o první místo v II. lize mužů

V neděli 16.9. vyrazili hráči Dobrušky do Brna, kde jím byl soupeřem oddíl Draken Brno. Oba tyto celky v letošní sezóně nepoznaly hořkost porážky, a tudíž se dělily o první pozici. Od úvodních minut bylo podle dění na hřišti zřejmé, že tento zápas bude mít pořádný náboj a atmosféru, neboť již po prvních útocích bylo k vidění několik ostrých zákroků na obou stranách. V průběhu prvního poločasu rozhodčí udělil několik karetních trestů a okolo 15. minuty se družstvo hostů muselo potýkat s vyloučením jedno z jejich zadáků. V ten moment už ale měla Dobruška vypracovaný náskok, který si ovšem udržela během svého oslabení. A když se počty hráčů opět vyrovnaly, tak se Dobrušským povedlo zvýšit své vedení na 8:4. Na konci první půle ještě Draken snížil dobrušské vedení díky proměněnému trestu po čase a stanovil tak konečný výsledek prvního dějství 8:5 pro Dobrušku. V úvodu druhého poločasu dvěma rychlými góly zvýšila Dobruška vedení, pak ale následovalo střelecké trápení, čehož využili domácí a dotáhli se na 10:8. Potom se hra vyrovnala a Dobruška si nadále udržovala dvou nebo tříbrankový odstup. V posledních minutách navýšila Dobruška své vedení v utkání na 16:12. Tento výsledek se už nijak nezměnil a ten zprvu vyhrocený mač o pozici aktuálního lídra tabulky skončil 16:12 pro Dobrušské. Po nedělní výhře se tak Dobruška osamostatnila na první příčce a s desetibodovým ziskem, jako jediný tým letošního ročníku neokusila porážku. V následujícím hracím kole (23.9. 11:30) na domácím hřišti přivítají hráči Dobrušky družstvo Humpolce. V tomto zápase může Dobruška potvrdit, že skutečně v letošní sezóně hraje ve skvělé formě a že je schopná si udržet první pozici i nadále.

Draken Brno – Sokol Dobruška          12:16 (5:8)

Sestava: Tomáš Preclík, Josef Nejman – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Radek Krčmář – Josef Tomáš (8), Josef Morávek (6), Štěpán Hampl, Jan Verner (2), Michal Verner Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář