Superpohár dorostenců 2018

Výkonný výbor SNH se i v letošním roce rozhodl uspořádat při příležitosti Mezizemských utkání Čechy-Morava turnaje oblastních výběrů. Nynější ročník se konal na hřišti Ejpovic (západní Čechy). Za východočeskou z TJ Sokola Dobrušky byli nominováni brankář Tomáš Preclík, obránci Radim Dolejší, Vojtěch Dubský, Tomáš Holanec a útočníci Patrik Oubrecht a Matěj Pultar, krom hráčů z Dobrušky tvořili mužstvo hráči z Krčína, Opatovic nad Labem a Lázní Bělohrad. Strategie Východočechů se opírala o hru, která vycházela z defenzívy, která byla složena převážně z hráčů z Dobrušky a co se týče útoku, tak lídrem ofenzivy byl Jiří Fišer z Krčína.

V prvním utkání se družstvu východních Čech postavil výběr severní Moravy. Během úvodního poločasu se ve hře Východočechů vyskytlo několik chyb a nepřesností, ovšem tyto nepřesnosti šli na vrub tomu, že hráči hráli spolu poprvé a nebyli sehraní. Ale hráči podali skvělý týmový výkon, díky tomu vybojovali pro ně příznivý stav 5:3. Ve druhém dějství hráči navázali na předvedené výkony a navýšili náskok na 10:6. V samotném závěru se Severomoravané pokoušeli o obrat a začali stahovat gólové manko, jenže krátce na to rozhodčí ukončil zápas za stavu 11:8.

Družstvo východních Čech se v druhém zápase střetlo s týmem středních Čech. Střední Čechy obvykle patří mezi outsidery turnajů, což se i letos potvrdilo. První poločas skončil ve prospěch východu 8:3. V druhém poločase pokračovala střelnice ze strany Východočechů a utkání tak skončilo 18:6 pro východ.

Do utkání s pořadovým číslem sedm, nastoupili hráči jižní Moravy a východních Čech. Jihomoravané se na turnaji prezentovali efektivním útokem, který měl před tímto utkáním nejvíce vstřelených branek. Hráči východu vstupovali do zápasu s tím, že musí eliminovat výborně fungující jihomoravský útok. A to se podařilo skvěle! Obrana fungovala na jedničku a dovolila Jihomoravanům pouze jedem gól v první půli, naopak útok Východočechů šlapal jako hodinky a zajistil vítězství prvního poločasu 7:1. V druhé půli se východočeský stroj na góly mírně zadrhl, ale defenziva fungovala i nadále a podařilo se jim udržet výsledek zaručující jasné vítězství 11:5.

V dalším souboji pro východní Čechy byl soupeřem výběr severních Čech. V případě výhry družstva východních Čech by to pro ně znamenalo zisk celkového prvenství. Proto byl cíl jasný! Pokračovat v dosavadních výkonech a posléze si dokráčet za vítězstvím a zajistit si tak pomyslnou trofej předčasně, ještě před odehráním posledního zápasu. Úvod se ale příliš nepovedl. V deváté minutě prvního poločasu prohrávali 4:3, protože se Severočechům podařilo vsítit 3 šťastné góly. Východočechy to ale nepoložilo, vzpamatovali se, a ještě se jim povedlo do konce prvního poločasu stav změnit na 7:4 pro východ. V druhé půli Východočeši udrželi náskok, vyhráli zaslouženě 12:8 a oslavy prvního místa mohly propuknout.

Jenže na Východočechy čekalo odehrát ještě jedno utkání, a to s „domácím“ výběrem západních Čech. V průběhu zápasu už na většinu hráčů východu dolehla únava a výkony některých hráčů působily odevzdaným dojmem. V posledním utkání turnaje tak výběr východních Čech zaznamenal první prohru (15:8), která ale prakticky neměla vliv na celkové umístění družstev.

Krom zlatých medailí za celkového vítězství, vezli hráči na východ Čech tři ze čtyř individuálních ocenění, a to cenu pro nejlepšího brankáře, kterou obdržel Tomáš Preclík, cenu pro nejlepšího obránce si odnesl Tomáš Holanec a ocenění pro nejlepšího útočníka získal Jiří Fišer.

Sestava: Tomáš Preclík (Dka), Lukáš Fejfar (Láz. Bělohrad) - Tomáš Holanec (Dka), Radim Dolejší (Dka), Vojtěch Dubský (Dka), Lukáš Grejša (Opat. n. Lab.) - Matěj Pultar (Dka), Patrik Oubrecht (Dka), Ludvík Petřivý (Láz. Bělohrad), Jiří Fišer (Krčín), Sebastián Pechánek (Opat. n. Lab.), Pavel Doskočil (Opat. n. Lab.)

Trenéři: Milan Dubský (Dka), Petr Bajer (Láz.Bělohrad)

Střelci: Jiří Fišer (25) - Ludvík Petřivý (12) - Matěj Pultar (8) - Patrik Oubrecht (5) -Sebastián Pechánek (5) – Pavel Doskočil (3)