Úvodní utkání - muži 2. liga

Domácí utkání s Moravskou Slávií Brno

V neděli 28.dubna odehráli hráči Dobrušky svůj druhý zápas jarní části sezóny. Na svém domácím hřišti přivítali družstvo Moravské Slavie. V loňské sezóně tomuto soupeři těsně unikl postup do nejvyšší soutěže. Zřejmě tento neúspěch měl na tým negativní vliv, protože v aktuální sezóně se pohybují ve spodní části tabulky. Naproti tomu se Dobruška osamostatnila v čele druhé ligy. Už podle úvodu zápasu byly znatelné rozdíly v herním projev. Tyto rozdíly celkem přesně reflektovaly pozice obou celků v tabulce. Dobruška se během prvních minut ujala vedení a celý zápas ho zdařile navyšovala. Během prvního dějství se domácím podařilo vytvořit dostatečný náskok. Poločas skončil 13:4 a bylo víceméně jasné, že si Dobruška dokráčí pro jasné vítězství. Díky tomuto výsledku dostali příležitost hráči, kteří ve vyhrocených zápasech nedostanou tolik prostoru. V druhé půli se hra vyrovnala a soupeř z jihu Moravy vstřelil několik branek za sebou, ale na vyrovnání to ani z daleka nestačilo. Rozhodčí Adámek ukončil utkání za stavu 20:12 pro domácí Dobrušku.

Po vydřené výhře z prvního jarního kola, kdy se Dobrušští střetli s mužstvem 1.NH Brno (24:19), přišlo výrazné herní zlepšení. Výkony, který hráči předvedli v zápase s Moravskou Slavií, se blížily výkonům, kterých dosahovali v úvodu podzimní části, kterou odehráli ve skvělé formě. Ve dnech 11. a 12. května čeká hráče dvoukolo, na kterém je na svých hřištích přivítají soupeři z Oseku a Staré Vsi.

Sokol Dobruška – KNH MS Brno        20:12 (13:4)

Sestava: Tomáš Preclík, Petr Malošík – Jan Tomáš (C), Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský, Holanec Tomáš – Josef Tomáš (9), Josef Morávek (7), Štěpán Hampl, Jan Verner (2), Michal Verner (2) Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář