Venkovní dvoukolo (2. liga muži)

Venkovní dvoukolo a první porážka

O víkendu 29.-30.9. sehrála Dobruška zápasy s Rokytnicí a Veselím. Oba tyto celky byly staronovými týmy soutěže, jelikož Veselí spadlo z první ligy a Rokytnice vyplnila místo po Podhorním Újezdu.

Sobotní zápas v Rokytnici začal v 16:00 a už po odehrání prvních minut se ujala favorizovaná Dobruška vedení. Soupeř se snažil stav korigovat, jenže měl často problémy s defenzivou Dobrušky nebo se střelbou, která několikrát skončila mimo bránu. Výsledek i průběh první půle hovořil jasně pro Dobrušku, která s přehledem vedla 15:7. Do druhého poločasu vstoupily obě družstva s tím, že už je o výsledku téměř rozhodnuto. V průběhu druhé půle se výsledek nijak nedramatizoval, na druhou stranu nabídl několik povedených útočných akcí a střel na obou stranách. Na konci utkání na výsledkové tabuli zářil stav 24:16 pro hosty a díky této výhře natáhla Dobruška svoji šňůru neporazitelnosti o další zápas.

Sokol Rokytnice B – Sokol Dobruška                                    16:24 (7:15)

Sestava: Tomáš Preclík – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Vojtěch Dubský –Josef Tomáš (13), Josef Morávek (5), Jan Verner (1), Michal Verner (5) Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář

V nedělním utkání se střetl tým z Dobrušky s domácím Veselím nad Moravou. Pro hráče Veselí to byla tak ideální šance, aby obrali o body zatím stoprocentní Dobrušku. Do zápasu vstoupili lépe Dobrušští, kteří v osmé minutě vedli 4:1. Okolo desáté minuty se stala menší kuriosita, kdy při kličce na obránce byl roztržen dres Josefu Tomášovi, který po této nemilé situaci musel dohrávat zápas s jiným číslem. Pár minut po této neobvyklé situaci se podařilo domácím srovnat stav utkání na 5:5. Zhruba druhou polovinu prvního dějství nemohl dobrušský útok najít recept na obranu domácích, čehož Veselí využilo a ujalo se vedení. Vedení bylo na jejich straně i na konci poločasu, který skončil 8:6. V druhém poločase dobrušská ofenziva opět nalezla střeleckou formu a začala náskok domácích postupně umazávat. Bohužel na druhou stranu se přestalo dařit obraně. Inkasovala pár smolných a v prvních dvanácti minutách druhé půle se jim nepodařilo vynést příliš mnoho balónů, z kterých by mohl útok skórovat. Veselí opět navýšilo vedení na 14:10 a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto.  Jenže Dobrušští to nevzdali a pokusili se o riskantní vytaženou obranu. Tato strategie se ukázala jako správná, protože se již povedlo získat několik balónů, které dobrušský útok okamžitě zužitkoval. Okolo 25.minuty byl stav 15:14 pro domácí a zápas gradoval. Hráčům Veselí se povedlo zvýšit na 16:14. Ovšem hned z následujícího protiútoku se povedlo Dobrušce snížit na 16:15. V samotném závěru, kdy běžela poslední minuta utkání se ke střele dostal Josef Tomáš, při střele byl faulován, ale přesto se mu podařilo střelu proměnit a vyrovnat tak stav na 16:16. Jenže k udivení všech se rozhodčí Jurtík rozhodl branku neuznat z důvodu střelby z brankoviště. Zápas tak díky neuznané brance v samotném závěru skončil těsným vítězstvím Veselí, které tak přerušilo vítěznou sérii Dobrušky, která trvala sedm zápasů. V závěru nutno podotknout, že výkon rozhodčího zdaleka, ale zdaleka neodpovídal kvalitě, úrovni a důležitosti zápasu. Jeho rozhodování bylo mnohdy nelogické, jeho nesprávné výroky poškodily obě strany a ony výroky měly bohužel jistý dopad na průběh zápasu.

Dobruška i přes první porážku zůstává na první pozici a nadále vládne druhé lize. V následujícím 9. hracím kole přivítají hráči Dobrušky na svém hřišti celek z Ostopovic. Tento zápas se odehraje v neděli 7.10. v 11:00.

SK NH Veselí nad Moravou – Sokol Dobruška                               16:15 (8:6)

Sestava: Tomáš Preclík – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Vojtěch Dubský –Josef Tomáš (5), Josef Morávek (8), Jan Verner (2), Michal Verner Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář