Venkovní dvoukolo mužů - 2. liga

O víkendu 9. a 10.září vyrazili dobruští házenkáři na dvoukolo do Oseku nad Bečvou a Studénky. V sobotu družstvo Dobrušky vyzvalo Osek nad Bečvou, který sice není favorit soutěže, ale body zadarmo neodevzdává. Průběh prvního poločasu se oba týmy přetahovaly o jednobrankové vedení a na konci poločasu vedl Osek 11:10. V druhém dějství hráči Dobrušky připravili soupeře o náskok a dokonce se dostali do vedení. Bohužel se soupeři podařilo stav srovnat a držet s dobruškými krok až do konce utkání. Po závěrečném hvizdu bylo skóre vyrovnané 19:19, ale Osek měl šanci trestného hodu po čase. Ovšem dvojice Jan Verner a Michal Urban danou situaci úspěšně zvládli a zachovali ten to stav. Atmosféře utkání nepřidal ani výkon rozhodčí, který neudržel utkání pevně v rukou a mnohokrát zvolil chybné rozhodnutí, což mělo neblahý vliv na průběh utkání.

V druhém utkání vyzvala Dobruška dosud neporaženou Studénku. Již od počátku utkání bylo zřejmé, proč je Studénka tento ročník neporažena. Oproti hráčům Dobrušky vytěžili z každé situace maximum a dělali méně technických chyb, což byl také velice důležitý faktor v utkání. První poločas byl ukončen za stavu 13:6 pro Studénku. V úvodu druhého poločasu svitla dobruškým naděje, kdy se jim dařilo rozdíl postupně umazávat, bohužel jim tento herní projev nevydržel a vrátili se k hernímu projevu prvního poločasu. Domácí Studénka i nadále navyšovala skóre, a když rozhodčí ukončil zápas, zářil na výsledkové tabuli stav 24:14 pro domácí. Pro hráče Dobrušky to není zajisté snový vstup do sezony, ovšem nezbývá nic jiného než, oklepat se z neúspěchů a tvrdou prací jít naproti vítězství...

Sestava Dka : Osek nad Bečvou - 19:19 (10:11)

Urban Michal, Tomáš Preclík, - Tomáš Holanec, Milan Roleček, Jan Verner, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Jan Tomáš(C), Lukáš Ledvinka - Adam Jindra (9), Michal Verner (4), Josef Morávek (6), Jakub Tomáš

Sestava Dka : Studénka - 14:24 (6:13)

Urban Michal, Tomáš Preclík, - Tomáš Holanec, Milan Roleček, Jan Verner, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Jan Tomáš(C), Lukáš Ledvinka - Adam Jindra (4), Michal Verner (1), Josef Morávek, Josef Tomáš(9) , Jakub Tomáš