Venkovní utkání s Podhorním Újezdem - 2.liga muži

Utkání v Podhorním Újezdu

V neděli 27. května vyrazilo družstvo Dobrušky na zápas do Podhorní Újezdu. Zápasy v s tímto soupeřem obvykle končí vysokým výsledkem, protože hra Podhorní Újezdu se odvíjí především od střelecky aktivní ofenzivy. V předehrávce tohoto kola Moravská Slavie pouze remizovala ve Svinově, což znamenalo, že pokud by Dobruška zvítězila v "Podhoráku", dotáhla se na rozdíl dvou bodů, právě na první Moravskou Slavii.

Již od počátku utkání bylo zřejmé, že se vyplní předzápasová prognóza, protože již v 15. minutě byl stav 7:6 pro domácí. Dobrušským se během několika následujících protiútoků podařilo vyrovnat. Skóre se ve zbytku poločasu přelévalo z jedné strany na druhu, jenže v závěru prvního poločasu se dostal "Podhorák" do jednobrankového vedení a stanovil tak stav poločasu 12:11. V druhém poločase se zpevnila dobrušská obrana, získala více balónu a dala tak příležitost útoku na obrat skóre. To se s drobnou dávkou štěstí podařilo a Dobruška se dostala do dvou brankového vedení. Střelecké hody pokračovaly i nadále, ovšem na výkonu domácích již bylo zřejmé, že jim docházely síly. Toho využila Dobruška, která se i nadále prosazovala a upevnila si vedení. Podhornímu Újezdu se skóre už nepodařilo změnit a hráči Dobrušky mohl slavit výhru 26:22. Značnou měrou k tomuto výsledku přispěl Josef Tomáš, který vstřelil 16 branek a již poněkolikáté v posledních zápasech překonal hranici 15 branek.

Díky této důležité výhře, která zajistila snížení bodové ztráty na vedoucí MS Brno, žije i naděje na posun na vedoucí pozici. Následující víkend (2.-3.5.) vyráží na brněnské dvoukolo, v kterém se změří síly nejprve s Drakenem a další den bude následovat utkání o první místo s Moravskou Slávií.

Podhorní Újezd – Dka              22:26 (12:11)

Sestava: Tomáš Preclík, Michal Urban – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Milan Roleček, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (16), Josef Morávek (6), Matěj Pultar, Jan Verner (4), Michal Verner