4. kolo soutěže 2020/2021

Vítezně zvládnuté utkání ve Veselí nad Moravou

V neděli 20. září vyrazilo družstvo Dobrušky na utkání do Veselí nad Moravou. Hráči Veselí na svém domácím hřišti bývají často k neporažení, takže přivezené body z jihu Moravy byly příjemnou změnou. Navíc Veselí bylo na druhém místě v loňské nedohrané sezóně, tudíž se dal očekávat vyrovnaný mač.

Samotný úvod zápasu patřil dobrušským hráčům. Získali si dvoubrankové vedení, které si drželi cca do 20. minuty, kdy domácí celek stav vyrovnal. Dobruška se však znovu ujala vedení, které si udržela až do konce první půle se skórem 9:8. Tento těsný výsledek poločasu napovídá k vyrovnanému zápasu, ale herní projev na hřišti o tom nepřesvědčoval. V zápase se trápily útoky obou soupeřů, ale každý z jiného důvodu. Dobrušský útok často doplácel na technické chyby, zato ofenziva Veselí si nedokázala poradit s obranou hostů a zhruba polovina branek padla spíše se štěstím. V druhém dějství se skóre příliš nezvýšilo. Hlavně dobrušská defenziva předvedla zlepšený, soustředěný výkon a domácímu družstvu se podařilo vstřelit pouhé tři góly. Toto zlepšení korunoval chycený trestný hod na závěr utkání, kdy po dobré komunikaci s brankářem chytil střelu bek Dolejší a Dobruška tak zvítězila 16:11.

SK NH Veselí nad Moravou - TJ Sokol Dobruška   11:16 (8:9)

Soupiska:

Tomáš Preclík, Josef Nejman - Tomáš Holanec (C), Jan Tomáš, Jiří Tomáš, Radim Dolejší, Petr Netík - Josef Tomáš (9), Michal Verner (4), Jan Verner (3), Matěj Pultar

Trenéři: Josef Verner, Miloš Řehák

Rozhodčí: Miloň Ziegler

V dalším hracím kole 28.9. v 11:00 přivítá Dobruška na svém domácím hřišti tým z Ostopovic. Dobruška se aktuálně nachází na prvním, děleném místě s Pustějovem, který má zápas k dobru. V závěsu jsou i právě Ostopovice se 4 body, ale stejně jako Pustějov mají o zápas méně než Dobruška. Proto přijďte podpořit dobrušské hráče a pomoci jim připsat si další potřebnou výhru.