Vítězný víkend pro dobrušské házenkáře

Dobruští házenkáři zatím proplouvají jarní částí sezóny bez ztráty bodu. To se mohlo změnit po domácím dvoukole (1.-2. června), kde přivítali družstvo z Rokytnice a z Veselí. Tým Rokytnice se před tím zápasem s Dobruškou nacházel na 9. místě, na proti tomu domácí vévodili tabulce s 28 body.

První minuty sobotního utkání byly vyrovnané, ale jak přibýval čas, tak vrůstala dominance Dobrušky. První poločas doslova ovládli domácí, protože skóre už čítalo desetibrankový rozdíl (16:6). Do druhého dějství vstoupili Dobrušští s lehce obměněnou sestavou, ve které dostali příležitost méně zkušení hráči. Ovšem na průběh zápasu to nemělo téměř vliv a Dobruška si tak v poklidu dokráčela pro další jasné vítězství 29:16.

Sokol Dobruška – Sokol Rokytnice „B“                 29:16 (16:6)

Sestava: Tomáš Preclík, Josef Nejman – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (11), Josef Morávek (5), Štěpán Hampl (4), Jan Verner, Michal Verner (9), Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář

V neděli se dobrušští hráči museli vypořádat se soupeřem, který jim na podzim přetrhl jejich šňůru výher, a to družstvem z Veselí nad Moravou. Tento soupeř, na rozdíl od předešlého, se nacházel v přední části tabulky, patřilo mu 5. místo.

Úvod utkání byl dlouhou dobu, co se týče výsledku vyrovnaný, ale ze hry měla více Dobruška. Díky dobře fungujícímu útoku se podařilo soupeři odskočit na rozdíl 4 branek. Po několika ostrých faulech ze strany celku Veselí, byla udělena červená karta a následné vyloučení jednomu z obránců. Na to Dobrušští odpověděli nejlépe jak mohli, a ještě více navýšili svůj náskok a první půle skončila za stavu 14:7. Druhou půli držela Dobruška pevně ve svých rukách a soupeři nedovolila zdramatizovat zápas, nakonec skončil 22:13.

V obou zápasech skvěle fungovala defenziva, které navázala předešlé výkony například ze zápasu s Drakenem (11:10) nebo s Humpolcem (18:11). Je ovšem také zmínit, že hra útočných řad Dobrušky se výrazně zlepšila. Nutno zmínit, že se toto dvoukolo velice povedlo Josefu Tomášovi, který v prvním zápase vsítil 11 branek a v druhém 13, díky čemuž už v této sezóně pokořil hranice 10 branek za zápas. Pokud by Dobruška předvedla výkony jako o tomto víkendu, tak mají dosti velkou šanci udržet si první pozici a postoupit, tak do nejvyšší soutěže.

Sokol Dobruška – SK NH Veselí nad Moravou                 22:13 (14:7)

Sestava: Tomáš Preclík, Petr Malošík – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (13), Josef Morávek (4), Štěpán Hampl (1), Jan Verner (1), Michal Verner (3), Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář