Vstup do nové sezóny 2020/2021

Minulá sezóna byla předčasně ukončena z důvodu krize spojené s Covid-19. Což bylo těžké pro hráče Dobrušky přijmout, kteří byli před ukončením sezóny na první pozici a měli na dosah postup do nejvyšší soutěže.

Do nového ročníku vstoupili zápasem v Humpolci (6. 9.). V zápasech s tímto soupeřem, zvlášť na jeho domácím hřišti, nepadá příliš mnoho branek. Zápasy jsou vyrovnané a mnoho týmů ze špičky soutěže zde muselo zkousnout porážku.

První útok měli v rukách Humpolečtí, ale dobrušská obrana jej bez větších problémů ubránila a z následného protiútoku se podařilo vstřelit první branku zápasu. Obecně protiútoky byly asi nejsilnější zbraní dobrušského útoku proti defenzivě Humpolce. Od prvních minut Dobruška diktatovala tempo zápasu a zároveň s tím si vytvořila i dostatečný náskok ve skóre. První půle byla ukončena za stavu 15:9 pro Dobrušské. V počátku druhého poločasu se Humpolec lehce přiblížil vyrovnání, ale Dobruška si pořád udržovala alespoň čtyřbrankový náskok. Následně se hráči Dobrušky chopili otěží zápasu a dotáhli utkání do vítězného konce 25:17.

Jiskra Humpolec - TJ Sokol Dobruška   17:25 (9:15)

Soupiska:

Tomáš Preclík - Tomáš Holanec (C), Jan Tomáš, Jiří Tomáš, Radim Dolejší, Vojtěch Dubský - Josef Tomáš (13), Michal Verner (4), Jan Verner (4), Matěj Pultar (4)

Trenéři: Josef Verner, Miloš Řehák

Rozhodčí: Martin Leugner

Dobruška tak zvítězila v prvním kole II. ligy mužů sk. B nad Humpolcem 25:17 (15:9). Následující sobotu Dobruška přivítá na domácím dvoukole Draken Brno (16:00) a poté v neděli Moravskou Slavii Brno (10:30). Draken v prvním kole prohrál s Pustějovem 12:17, ale je nutné mít na paměti, že Draken v loňské sezóně obsadil 3. místo a byl jedním ze dvou týmů, který porazil Dobrušské. Také „Morenda" utrpěla v prvním kole porážku, a to s Vítkovicemi 16:19. Rovněž i tohoto soupeře není na místě podceňovat, protože většina zápasů s nimi bývá vyrovnaná.

Proto přijďte 12. - 13. září na házenkářské hřiště v Dobrušce a podpořte dobrušské házenkáře v souboji s brněnskými soupeři!