Výsledky utkání OP mladších žáků Sokola Dobruška – jaro 2016

24.4.   TJ Sokol Podhorní Újezd - Sokol Dobruška   18 : 11  (8 : 4)

Sestava a branky: brankáři: Honza Š., Patrik - obrana: Honza P., Michal, Lukáš, Matěj, Jirka - útok: Jakub (6), Tomáš (2), Jirka (1), Filip, Lukáš (2), Honza P.

Za velmi chladného počasí na kluzkém povrchu jsme se soupeřem drželi krok jen do stavu 3:3, aby nám do přestávky utekl o 4 branky. Ani ve druhém poločase se nám hra nedařila a opět jsme s věkově mladším, ale technicky vyspělejším soupeřem prohráli.

Hodnocení utkání trenérem: Hráčům P. Újezdu jsme výrazné vítězství ulehčili zejména neprůbojným a bojácným výkonem našich útočníků, kteří  nedokázali překonat rychlejším pohybem domácí obranu. Naši obránci, ve snaze sebrat soupeři míč, se dopouštěli chyb, kterých soupeř dokázal využít. Brankáři se sice snažili, ale proti umístěným střelám domácích hráčů neměli moc šancí. Nejlepším našim hráčem byl Lukáš.

30.4.   TJ Lázně Bělohrad - Sokol Dobruška  11 : 9  (5 : 4)

Sestava a branky: brankáři: Honza Š. - obrana: Honza P., Lukáš, Patrik - útok: Jakub (5), Jirka (2), Oliver (1), Filip (1).

K druhému utkání jarní části sezóny jsme cestovali jen s osmi hráči ale vidinou hratelného soupeře. V prvním poločase jsme čtyřikrát nejtěsnějším rozdílem vedli, ale nakonec byl do přestávky soupeř o jednu branku lepší. Ve druhé části jsme po střeleckém výpadku prohrávali už 10:6, abychom v závěru zmírnili prohru na dvě branky.

Hodnocení utkání trenérem: Utkání v L. Bělohradu jsme měli vyhrát. Znovu družstvo doplatilo na slabší hru útočníků, kterým chyběl rychlejší pohyb před soupeřovým brankovištěm a lepší spolupráce. Pokud si vypracovali střeleckou pozici tak střelba nebyla umístěná. V obraně hrál poprvé Patrik. Snažil se, ale zkušenější obránce nedokázal nahradit. Domácí útočníci brzy odhalili slabinu našeho brankáře a dokázali toho využít. Nejlepším naším hráčem byl Honza P.