Závěrečné dvoukolo (2. liga muži)

Nepovedený závěr podzimu

Za posledními dvěma zápasy podzimní sezóny museli hráči Dobrušky vycestovat do Ostravy. Tam se utkali se soupeři ze Svinova a Vítkovic. Oba tyto celky si držely postavení v top pětce. Dobruška, jakožto aktuální lídr tabulky, musela obě utkání zvládnout vítězně, pokud chtěla pomýšlet na to, že zakončí podzim na první příčce.

V prvním zápase tohoto víkendu přivítal Svinov Dobrušku. První desetiminutovku ovládla Dobruška, která vedla 4:3 a měla šance svůj náskok navýšit. To se jí ale nepovedlo a dobrušského zaváhání využil Svinov, který dvěma brankami v rychlém sledu za sebou zvrátil průběh utkání. Domácí náskok do konce poločasu nepustili a vyhráli první dějství 9:8. Na začátku druhé půle se družstvu Dobrušky podařilo vyrovnat. Ovšem hned vzápětí si Svinov vzal náskok zpátky, bohužel pro Dobrušku se jim podařilo i vedení navýšit. Dobrušské defenzivě se relativně dařilo, ale útočná hra pokulhávala. Zhruba od 15. minuty hrála Dobruška s relativně otevřenou obranou, což se i částečně vyplácelo, protože díky tomu získali několik balónů, avšak útoku se naskytnutých šancí nepodařilo plně využít, a tak v sobotním utkaní zvítězil domácí Svinov 18:14.

TJ Sokol Svinov – Sokol Dobruška                            18:14 (9:8)

Sestava: Tomáš Preclík – Jan Tomáš (C), Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (7), Josef Morávek (6), Jan Verner (1), Michal Verner, Štěpán Hampl Trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář

Do druhého víkendového utkání hostily Dobrušku Vítkovice. Tento zápas příliš nevyšel dobrušské defenzivě. Prvních patnáct minut utkání bylo vyrovnané, pak se už taktovky chopily domácí Vítkovice. Dostaly se do vedení a začaly navyšovat náskok. První půle skončila za stavu 11:7 pro domácí. V druhém poločasu se začalo dařit dobrušskému útoku, jenže defenziva ho bohužel nepodpořila, a tak se rozdíl ve skóre nezměnil. V půlce druhého poločasu se přestalo dařit i útoku a dá se říct, že v tu chvíli bylo o vítězi jasno. Vítkovice ovládly poslední hrací kolo roku 2018 za stavu 22:16.

Když hráči Dobrušky vyráželi na poslední dva zápasy, tak jim patřilo první místo, avšak kvůli dvěma prohrám v závěru sezóny si pohoršili na 4. místo. Na závěr už snad jen stručné shrnutí podzimu. Po skvostné jízdě Dobrušky v úvodu sezóny, kdy si držela úžasnou sedmizápasovou šňůru neporazitelnosti, následovala těsná prohra ve Veselí. Během těchto zápasech byl předvedený výkon kvalitní, který by se dal považovat za prvoligový. Ovšem po vyhroceném a sporném utkání ve Veselí se vytratilo to správné nasazení, které pak hráči postrádali i v následujících zápasech. V herním projevu se začaly vyskytovat chyby, které se dříve neobjevovaly a předvedené výkony některých hráčů i týmu nebyly ideální. To vše vygradovalo během posledního dvoukola, kde byl předvedený výkon místy až tragický.  Hráči budou muset během zimní přestávky na sobě a své hře po všech stránkách zapracovat a dělat všechno proto, aby se vrátili ke stylu hry jako v úvodu sezóny a udrželi si tak naději na vysněný postup.

SSK Vítkovice – Sokol Dobruška                                22:16 (11:7)